Na co patrzeć kupując używany stół bilardowy? Stoły bilardowe używane

Dość często pada pytanie, czy warto myśleć o zakupie używanego stołu bilardowego. W końcu to nie jest zwykły mebel, czy sprzęt sportowy, który można wymienić z początkiem następnego sezonu. To znacznie poważniejszy zakup, który wiąże się z dość sporymi wydatkami.

Dobry stół bilardowy to zakup na lata

Dlatego wiele osób twierdzi, że stoły bilardowe używane to jedynie strata pieniędzy. Nie ma co się oszukiwać, jest to po części prawda. Jeśli zakupimy stół z drewnianą płytą. Taki sprzęt można bowiem bardzo łatwo uszkodzić i to w sposób, który uniemożliwia jakiekolwiek rozgrywki. Chyba, że ktoś chce wersję ekstremalną bilarda, która bardziej przypomina minigolfa z przeszkodami w postaci wgnieceń i nierówności stołu.
Jedynym słusznym wyborem, jeśli chodzi o blaty stołów bilardowych są stoły z kamienną płytą.
Dlaczego tylko taki? Kamienna płyta jest niemal niezniszczalna. Odporna na uderzenia, rysy, odpryski, ubytki czynniki zewnętrzne w postaci wilgoci, czy czasu. Zakupiona raz będzie zdatna do użytku nawet kilka lat, a możliwe, że więcej.
Tego stołu z drewnianym blatem nie mogą już nam zapewnić.

Na co zwracać uwagę poza płytą?

Tak naprawdę jeśli blat jest w dobrym stanie to już mamy większą część sprawdzania z głowy. Oczywiście stan band i nóg jest ważny. Uszkodzone nogi nie utrzymają ciężaru blatu długo. Są to jednak elementy, które łatwiej jest naprawić, wymienić, czy odrestaurować niż płytę.
Także sukno, bile, czy kije nie mogą odwracać naszej uwagi od stanu płyty. To również są elementy wymienne i to, że teraz są w świetnym stanie to tylko dodatek. I tak, kiedyś trzeba będzie je wymienić i również będzie to prostsze niż blat.

Podsumowując

Po pierwsze – jeśli decydujesz się na stoły bilardowe używane wybierz te profesjonalne, z kamiennym blatem. Posłużą ci na lata.
Po drugie – najważniejszy przy wyborze jest stan płyty.
Po trzecie – nogi i bandy są możliwe do renowacji, najważniejsze, by utrzymały ciężar stołu i zapewniały stabilność.
Po czwarte – dobrze sprawdź wszelkie wymiary i przeznaczenie stołu. Są bowiem różne odmiany bilarda np. snooker.