Berety do ćwiczeń

Beret do ćwiczeń do nic innego jak poduszka sensomotoryczna. Jest ona wypełniona powietrzem i służy do wykonywania ćwiczeń, których cele jest utrzymanie równowagi, a także wzmacnianie mięśni głębokich. Beret ma szerokie zastosowanie w rehabilitacji. Wykorzystywana jest w trakcie leczenia wielu schorzeń i dolegliwości, do wykonywania ćwiczeń równoważnych. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat beretów do ćwiczeń, zapraszamy do lektury naszego artykułu.

1. Co to są berety do ćwiczeń i jak działają?

2. Beret do ćwiczeń równowagi – rodzaje

3. Utrzymywanie równowagi – berety do ćwiczeń

Co to są berety do ćwiczeń i jak działają?

Beret, czyli inaczej dysk sensoryczny, tworzy niestabilne podłoże. Można na nim siedzieć lub stać. W ten sposób pobudzane są mięśnie, które odpowiadają za utrzymywanie równowagi. W trakcie siedzenia wymuszona jest praca mięśni pleców i korpusu, które zwykle, zwłaszcza w pozycji siedzącej są nieaktywne. Korzystanie z beretów do ćwiczeń to bardzo efektowny sposób napinania mięśni głębokich. Zazwyczaj berety do ćwiczeń wyposażone są w wypustki, które wspaniale masują ciało. Dyski sensoryczne świetnie sprawdzają się także podczas pracy siedzącej – pozwalają na siedzenie dynamiczne.

Beret do ćwiczeń równowagi – rodzaje

Na rynku dostępne są różne rodzaje poduszek sensomotorycznych. Zazwyczaj różnicą jest obecność lub brak wypustek. Na co więc trzeba zwrócić uwagę, żeby wybrać produkt najlepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb? Jeśli chcesz siedzieć na poduszce sensomotorycznej, musisz dobrać jej wielkość tak, żeby pasowała do twojego krzesła. Jeśli zależy ci na tym, żeby dysk sensomotoryczny masował, trzeba wybrać egzemplarz z wypustkami. Beret może pełnić także rolę podnóżka, wybierz wyższą poduszką, a nie spłaszczoną. Jeśli chodzi o berety do ćwiczeń, polecane są egzemplarze wykonane z gumy. Wybór beretu wysokiej jakości sprawi, że będzie służył przez długi czas w nienagannym stanie.

Utrzymywanie równowagi – berety do ćwiczeń

Beret do ćwiczeń sprawdzi się dla osób, które chcą poprawić koordynację ruchową, które bolą plecy, a także pracowników biurowych, którzy spędzają dużo czasu na siedząco. Ćwiczenia równowagi na niestabilnym podłożu doskonale działają także dla biegaczy i osób aktywnych fizycznie. Beret rehabilitacyjny wzmacnia mięśnie głębokie, poprawia receptory czuciowe i wpływa na lepsze utrzymanie równowagi. Wykorzystywany jest w rehabilitacji, wzmacnia gorset mięśniowy, używany jest również w rehabilitacji urazów stawów kolanowych i skokowych i wadach stóp.