Kreda pastewna dla kur – dlaczego warto ją stosować?

Pasza dla kurczaków jest bardzo ważnym towarem dla przemysłu drobiarskiego. Przemysł musi wyprodukować wystarczającą ilość „kawałków” drobiu, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie konsumentów. Jest to jeden z głównych powodów, dla których wymagana jest zwiększona ilość paszy dla kurcząt, a także wydajność produkcji. Kreda pastewna to dodatek do żywności stosowany w celu poprawy smaku kurczaków. Bez tego dodatku smak kurczaka będzie bardzo cienki i bez smaku. Mówi się, że kreda pastewna zwiększa liczbę jaj składanych przez kury dziennie o 10-20%. Kreda pastewna dla kur to naturalny minerał niezbędny do prawidłowego funkcjonowania zwierząt. Jest również stosowany w żywieniu zwierząt w celu uzupełnienia niezbędnych minerałów, aby utrzymać zwierzęta gospodarskie w dobrym zdrowiu. Uwalnianie minerałów, takich jak wapń, magnez, fosfor jest niezbędne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Te minerały wpływają na każdy układ organizmu, w tym układ sercowo-naczyniowy, układ mięśniowy i układ nerwowy. Jednak wapń jest najważniejszym minerałem dla zdrowia człowieka. W rzeczywistości niedobór wapnia jest jedną z głównych przyczyn chorób przewlekłych, takich jak choroby serca i procesy starzenia.

Kreda pastewna – właściwości dodatku do paszy dla zwierząt

Kreda pastewna to produkt przyjazny dla środowiska, który wygląda jak kreda, ale w rzeczywistości nie zawiera kredy. Ma podobną konsystencję do mąki i łatwo się rozprowadza na płatkach zbożowych, pieczywie lub posypuje jedzeniem. Może być stosowany do pasz dla zwierząt. Skała mielona, czyli kreda pastewną, to rodzaj nawozu rolniczego, który zawiera węglan wapnia. Jest stosowany w rolnictwie i pochodzi z wapienia, a także może posłużyć do żywności dla zwierząt. Węglan wapnia jest bardzo ważną substancją w dziedzinie rolnictwa. Aby wyhodować zdrowe rośliny, niezwykle potrzebne jest zapotrzebowanie na węglan wapnia. Wartość rynku dostaw węglanu wapnia wynosi około 1,8 miliarda dolarów rocznie. Warto wiedzieć, że węglan wapnia wykorzystywany na polach, a węglan wapnia, jaki dodaje się do pokarmu zwierzęcego to dwa różne produkty. Kredę pastewną dla zwierząt można wykorzystać na polu jako nawóz. W żadnym wypadku jednak nie można zastosować sytuacji, w której zwierzęta otrzymają kredę pastewną przeznaczoną na pole.

Zalety stosowania kredy pastewnej w hodowli zwierząt

Do największych zalet stosowania wysokiej jakości kredyt pastewnej należy przede wszystkim fakt, że jej stosowanie doskonale wpływa na kondycję zwierząt. Węglan wapnia jest istotnym elementem diety zwierząt, dlatego każdy hodowca powinien dbać o jego uzupełnianie. Stosowanie kredy pastewnej we właściwych dawkach i o potwierdzonej jakości, pozwoli na znaczne zredukowanie ryzyka występowania osteoporozy i krzywicy u zwierząt. Kredę paszową powinno dodawać się przede wszystkim do pokarmu zwierząt rosnących. W tym między innymi osobników z gatunków bydła mlecznego, macior karmiących o prosiąt. Węglan wapnia w znacznym stopniu wpływa również na poziom twardości i gładkość jaj zniesionych przez kury nioski.