Aranżacja pokoju dziecięcego

Wyzwanie – urządzanie

Czeka Cię remont całego mieszkania lub tylko części? To niezłe wyzwanie, zwłaszcza pokoje najmłodszych. Aranżacja pokoju dziecięcego spędza Ci sen z oczu? Niepotrzebnie, to nic skomplikowane, jeśli poznasz nasze wskazówki na temat tego, czym kierować się podczas urządzania królestwa dla swojej pociechy, które musi być zarówno funkcjonalny, jak i stylowy.

Podczas urządzania pokoju dziecięcego przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, aby znalazło się w nim odpowiednio dużo przedmiotów i barw wspomagających rozwój wyobraźni malucha. Stymulować ją będą również: przytulność, minimalizm oraz właściwe oświetlenie. Wiele akcesoriów aranżacyjnych znajdziesz w internetowym sklepie specjalizującym się w odzieży, obuwiu i dodatkach do domu stworzonych z myślą o dzieciach w wieku 0 – 12 – https://jacadi.pl/.

Trzy strefy dziecięce

Pokój dziecka powinien być podzielony na strefy, które odgrywają ważną rolę w życiu malucha. Pierwszą i najważniejszą jest część do odpoczynku, która musi zapewnić dziecku wydajny sen. W strefie tej znaleźć się musi komfortowe łóżko sprzyjające wygodnemu odpoczywaniu, szafka nocna z miejscem na ulubioną książkę na dobranoc i delikatna lampka, o której wyłączeniu decyduje dziecko wtedy, kiedy będzie na to gotowe.

Kolejną istotną strefą w dziecięcym królestwie jest kącik do zabawy. Powinien być wyposażony w regał z półkami i szafkami, w których przechowywane będą książki i zabawki pozwalające dziecku na przenoszenie się w świat fantazji i odrywanie od czasem szarej rzeczywistości.

Trzecią, ale wcale nie najmniej ważną strefą jest miejsce na naukę. W nim znajdować się powinno odpowiednio duże biurko, które pomieści wszystkie pomoce szkolne i naukowe, jednocześnie wspierając prawidłową postawę dziecka. Do biurka przyda się ergonomiczne krzesło, najlepiej rosnące razem z użytkownikiem, dzięki tak zwanej regulacji wysokości, podłokietników i oparcia.

Pozwól dziecku decydować

Urządzanie pokoju nie powinno być trudne, jeśli podzieli się go na te trzy ważne strefy. Dobór mebli i akcesoriów to kwestia gustu – ważne, aby były w jednolitym stylu i podobały się dziecku, które spędzać będzie w pokoju najwięcej czasu.